About us


Spopielarnia FENIX w Nowej Chełmży to zespół kompetentnych i pełnych empatii osób, które na pierwszym planie stawiają spokój i zadowolenie klientów.
W naszym regionie brakowało Domu Pogrzebowego z prawdziwego zdarzenia stąd potrzeba, aby powstało takie miejsce jak nasze krematorium - dbające o każdy szczegół uroczystości pogrzebowej połączonej ze spopieleniem zwłok.
Naszą powinnością jest służba Państwu i wsparcie w najtrudniejszych chwilach w życiu. Nie pozostajemy obojętni na ludzkie cierpienie, zachowując się tak, jak sami chcielibyśmy zostać potraktowani w obliczu prywatnej tragedii. W Nowej Chełmży działamy od maja 2014 roku jako jedno z najładniejszych i najnowocześniejszych krematoriów w Polsce.

Oferta


Z prochu powstałeś i w proch się obrócisz - ta chrześcijańska maksyma od tysięcy lat przypomina nam o nieuchronności śmierci. Gdy jednak umiera nam bliska osoba, ciężko pogodzić się z losem. W trudnych chwilach nie warto więc zostawać w pojedynkę z wieloma formalnościami i problemami. Ich załatwieniem może zająć się nasz zespół sprawdzonych i doświadczonych fachowców w branży pogrzebowej, którzy zapewniają pochowanie naszego bliskiego z odpowiednią czcią i honorem. Gwarantujemy bowiem realizację od początku do końca pogrzebu ze spopieleniem zwłok oraz ich ewentualnym transportem. Do dyspozycji Państwa w naszym krematorium jest klimatyzowana kaplica wielowyznaniowa oraz sala pożegnań.

Jesteśmy w stanie spełnić każda wolę zmarłego oraz jego bliskich, aby ostatnie pożegnanie było tylko chwilową rozłąką przed spotkaniem na wieki.

Historia spopielenie i kościół


Spopielenie zwłok nie jest pomysłem nowym. Dzisiaj ta metoda stopniowo się rozpowszechnia, a coraz więcej osób przekonuje się, że jest to pochówek godny, honorowy i bardzo symboliczny. Pierwsze znane przypadki kremacji ciała pamiętają czasy neolitu. Stopniowe łagodzenie prawa kanonicznego w Kościele Katolickim zaczęło się w latach 60, ale dopiero w 1983 roku zatwierdził kremację jako obowiązującą metodę pochówku, nasz papież św. Jan Paweł II.

Ciekawostki


Kremacja zwłok to często temat tabu. Wokół spopielenia narosło wiele mitów, które powodowane są strachem czy historycznymi doświadczeniami. Kremacja jest jednak tylko jedną z kilku metod pochowania zmarłego, a cały proces jest wyjątkowo symboliczny dla chrześcijan. Rozwiejemy kilka mitów związanych z procesem spopielenia:
- W piecu krematoryjnym nie ma ognia! Cały proces spopielenia odbywa się za sprawą nagrzanego do 1100 stopni Celsjusza powietrza,
- kremacja trwa ok. 90 minut, a ludzkie prochy ważą średnio około 3 kilogramów,
- pogrzeb urnowy jest tańszy nawet o 30% w stosunku do tradycyjnego pochówku, a koszt generuje sama urna, która może być wykonana z drewna, metalu, porcelany, szkła, granitu i marmuru w różnych stylach i kształtach.

Galeria w trakcie realizacji. Zapraszamy wkrótce.

Do pobrania

Zezwolenie na kremację - kliknij tutaj aby pobrać: szczalka

Kontakt

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Cmentarz Komunalny
87-140 Nowa Chełmża
ul. 1-go Maja 1B

tel. 56 675 10 01

53°11'23.7"N 18°38'24.0"E

biuro@spopielarniafenix.pl
www.spopielarniafenix.pl

Jesteśmy do Państwa dyspozycji całą dobę.

Jak dojechać